четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Во Женева продолжуваат разговорите меѓу сириската власт и опозицијата

keri, lavrov, brahimaj,

Поврзани вести

Претставниците на сириските Влада и опозиција денеска повторно ќе се состанат во Палатата на нациите во Женева во рамките на вториот круг од преговорите за мирно решение на конфликтот, пренесе „РИА Новости“.

Координаторот на преговорите Лахдар Брахимај, вчера соопшти дека не е постигнат никаков напредок. Според него, за изминатите два дена не била одобрена дури ни агендата на вториот круг преговори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести