четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ВО ЖИВО: Голем собир на ВМРО-ДПМНЕ во СЦ „Борис Трајковски“

VMRO-DPMNE-OK-KARPOS-7-654x437

Последни вести

Денеска напладне во СЦ „Борис Трајковски“ владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи трибина на која ќе се обратат лидерот на партијата и премиер на Македонија, Никола Груевски како и други нејзини членови.

Со желба да ги слушнат позициите на Владата во однос на најактуелните прашања последниов период, како и да слушнат кои се плановите за иднината, граѓаните од цела Македонија масовно пристигнуваат пред салата.

Најчитани вести