среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 40

ВО ЖИВО: Граѓаните се движат кон СЦ „Борис Трајковски“ (ФОТО + ВИДЕО)

sobiiir-640x384

Поврзани вести

Граѓаните масовно се упатуваат кон СЦ „Борис Трајковски“ каде ќе се одржи големиот народен собир на ВМРО-ДПМНЕ.

Од неколку страни на Скопје, масовно сплотени, македонските граѓани пристигнуваат пред спортскиот центар.

znaminja-sobir00

sobir-denes

sobir16-2

znaminja-sobirsobir16-3

znaminja-sobir02sobir16-4

znaminja-na-sobirznaminja-na-sobir2

sobir56

Пеејќи македонски песни и веејќи државни знамиња, народот се упатува на собирот каде свое обраќање ќе има лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Најчитани вести