сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Водата во Подгорица не е за пиење

Се додава дека зголемената матност е поради поројните врнежи од дожд на подрачјето на Подгорица.

voda

Поврзани вести

Водата од изворите Мареза, од каде што се снабдува поголемиот дел од Подгорица, и понатаму не е за пиење, соопштуваат денеска од подгоричкиот водовод.

Како што се наведува, во водите на Мареза регистрирана е поголема матност, поради што апелираат до потрошувачите, кои се напојуваат од тој извор, пред употреба таа да се проврие.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести