вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воделе љубов, па се задушиле од јаглерод моноксид

Според неофицијални информации, момчето и девојката подолго време биле во врска. Тие често ја користеле гаражата на куќата за водење љубов. Соседите велат дека често ги гледале таму. Синоќа поради студеното време го вклучиле греењето во автомобилот при што дошло до труење.

tragedijataaaa

Последни вести

Вчера попладне во автомобил паркиран во гаража во скопската населба Припор се откриени безживотните тела на момче и девојка на возраст од 23 години.

Случајот во полицијата го пријавиле соседите.

-Од местото на настанот известени сме дека е констатирана смрт кај лицата С.Д. 1991 (момче) во и А.Ј. 1991 (девојка). Телата на починатите биле во автомобил марка „опел корса“ кое било паркирано во гаража на наведената адреса, велат од МВР.

Според неофицијални информации, момчето и девојката подолго време биле во врска. Тие често ја користеле гаражата на куќата за водење љубов. Соседите велат дека често ги гледале таму. Синоќа поради студеното време го вклучиле греењето во автомобилот при што дошло до труење, пренесе Сител.

Телата се предадени на обдукција за да се утврди причината за смртта на овие двајца млади.

Вообичаено кога автомобил работи во затворена гаража се испушта јаглерод моноксид кој е смртоносен доколку во тој простор е присутен човек.

Најчитани вести