понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

(ВИДЕО) Водени топови и гумени куршуми на геј парадата во Истанбул

Водени топови и гумени куршуми на геј парадата во Истанбул

Водени топови и гумени куршуми на геј парадата во Истанбул

Поврзани вести

Турската полиција употреби водени топови и гумени куршуми за да ги растера лицата, кои се собраа во центарот на Истанбул за да учествуваат во геј парадата.

Полицијата се обидувала да ја запре толпата да се собере во близина на плоштадот Таксим.


Најчитани вести