четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 25

Водици неработен ден за православните верници

Богојавление (Водици), 19 јануари (четврток), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

водици

Поврзани вести

Министерството, воедно, им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.

Најчитани вести