четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Водици неработен за православните верници

makedonsko zname

Поврзани вести

Празникот Богојавление Водици, 19-ти јануари, ќе биде неработен за граѓаните од православна вероисповед во Македонија, според Законот за празници на Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед во Македонија им го честита празникот Богојавление (Водици).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести