понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 51

Водици во Русија: Верниците се фрлаат во замрзнатите води

Големиот христијански празник Богојавление – Водици се облежува и во светот. Најмасовно овој празник се прославува во Русија.

vodici-rusija-naslovna

Последни вести

Големиот христијански празник Богојавление – Водици се облежува и во светот. Најмасовно овој празник се прославува во Русија.

Водици во Русија: Верниците се фрлаат во замрзнатите води

Водици во Русија: Верниците се фрлаат во замрзнатите води

Во Санкт Петерсбург, православните верници скокнаа по светиот крст на -20 степени Целзиусови.

Најчитани вести