Магазин

Водителката Здравкица стана мајка по втор пат – ќерката и синот заедно ќе слават роденден

Водителката Здравкица стана мајка по втор пат – ќерката и синот заедно ќе слават роденден

Пред три години убавата македонска водителка Здравкица Билбиловска, сега Милиќ, на свет го донесе своето прво дете – ќерката Маша.

Здравкица и нејзиниот сопруг Војислав како плод на љубовта добија станаа родители на син кој доби името Богдан.

Пресреќната мајка убавата вест ја соопшти на социјалните мрежи, а Богдан се роди на истиот ден како и слатката Маша.

„Пресреќна…3 години неизмерна љубов, ништо поважно од неа…ова е мојот најубав ден, зошто на свет ја донесов мојата принцеза Маша. Среќен роденден мамино злато ти ги посакувам сите убавини на овој свет, а денеска ни пристигна и Богдан“ – напиша Здравкица.

zdravkicaa