вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Водно и Пржино утре без вода

Vodovod-620x360

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 27.06.2014 година, без вода ќе останат корисниците од населбите Водно и Пржино.

Како што стои во соопштението, утре од 9 часот, поради поврзување водоводната мрежа, без бода ќе останат корисниците од улиците Салватор Аљенде и Славејко Арсов, како и високите зони во населбата Пржино.

Корисниците без вода ќе бидат се до завршување на градежните работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести