четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

„Водовод“: Екипите работат на брзо санирање на дефектот на улицата Филип Втори

Сакаме во исто време да ги демантираме сите дезинформации кои излегоа во дел од електронските медиуми, стои во објавата на ЈП Водовод и канализација.

g_vodovod

Последни вести

Поради дефект на голема цевка ф800, кај МНР, затворена е за сообраќај улицата Филип Втори, информираше ЈП Водовод и канализација на својот ФБ профил.

-Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје се на терен и работат на брзо санирање на дефектот. Сакаме во исто време да ги демантираме сите дезинформации кои излегоа во дел од електронските медиуми, стои во објавата.

Најчитани вести