петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Водовод вклучен во акцијата за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните

vodovod (1)

Последни вести

Јавното Претпријатие Водовод и канализација – Скопје, заедно со останатите јавни претпријатија на Град Скопје и Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски учествуваше во редовна заедничка акција, со цел подобрување на квалитетот на живот на граѓаните на Општина Бутел.

vodovod (2)

ЈП Водовод и канализација-Скопје свој придонес во акцијата даде во насока на вршење на санација на прекопи и дефекти, чистење на шахти и сливници и други редовни активности.

Претпријатието апелира до граѓаните да дадат свој придонес во насока на заштита на системот на канализацијата и ги замолува граѓаните да не фрлаат отпад во истиот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести