сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

„Водовод“ воведува СМС сервисна услуга

10409590_10152690747258841_5749434471174035070_n

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ за воведе новитет во своето работење со имплементирање на СМС сервисната услуга.

Со овој новите корисниците на водоводната мрежа ќе добиваат известувања за услугите кои ги нуди претпријатието. На овој начин корисниците ќе бидат во директен контакт со вработените во претпријатието, со што на полесен и побрз начин ќе се решаваат проблемите кои ги имаат.

65163_10152734076773841_85094423759631063_n

Како да ја користите оваа нова услуга?

Од претпријатието велат дека најпрво е потребно корисниците да се регистрираат на вес страната www.vodovod-skopje.com.mk, каде при регистрацијата треба да го впишат својот мобилен телефонски број, без разлика дали е при пејд или пост пејд. Извршувањето на оваа постапка, вие сте регистрирани и можете да ја користите оваа нова услуга.

Јавното претпријатие „Водовод и канализација-Скопје“ и во идниот период ќе продолжи со имплементирање на нови услуги за своите корисници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести