четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воени почести по повод одбележувањето на Денот на АРМ

500ec574535-9b47-4532-b109-

Поврзани вести

По повод чествувањето на Денот на АРМ- 18 Август, денеска на градските гробишта во Бутел, предвидена е церемонија за полагање венци со свежо цвеќе со воени почести, на партизанските гробишта, на гробот на загинатиот претседател Борис Трајковски, поранешниот претседател Киро Клигоров, како и на гробот на генерал Михаило Апостолски.

Венци со свежо цвеќе ќе положат министерот за одбрана Зоран Јолевски, началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Горанчо Котески, како и делегации од Kабинетот на претседателот, на Собранието, на Владата, Сојузот на борците од НОВ, семејствата на поранешните претседатели на Република Македонија, Сојузот на резервните воени стрешини на Република Македонија и други.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести