четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Воислав Шешељ е болен од рак на дебелото црево?

Докторите во Хаг се сомневаат дека лидерот на радикалите, Воислав Шешељ, има сериозни проблеми со здравјето, пренесуваат српските медиуми.

seselj

Поврзани вести

Првите проценки на експертите покажуваат дека станува збор за рак на дебелото црево. Шешељ минатата година имал здравствени проблеми, кога му се слошило на едно судење.

Претставниците на Српската радикална партиј тогаш побарале Хашкиот трибунал да му овозможи на тим од српски доктори да го посети и прегледа Шешељ.

Тој од почетокот на минатата година два пати бил хоспитализиран поради проблеми со здравјето, а на 12-ти јануари му бил вграден пејсмејкер.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести