среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

„Војдан Чернодрински“ со „Буре барут“ гостува во Скопје

bure barut 3

Поврзани вести

Театарот „Војдан Чернодрински“, при ЦК „Марко Цепенков” со претставата „Буре барут” од Дејан Дуковски, во режија на Наташа Поплавска гостува во Скопје на 2 јули во среда, со почеток во 20.30 часот.

Претставата ќе се прикаже во рамките на манифестацијата „Скопско лето” што ја организира Дирекцијата за култура и уметност – Скопје.

„Скопската публика ќе има можност да ја проследи оваа најнова претстава на нашиот театар во која игра поголемиот дел од ансамблот, и да ужива затоа што е претстава со голема актерска енергија, која отвора нови театарски хоризонти, која дава одговори на многу прашања. Зошто сето тоа се случува, кога сите копнееме по внимание и љубов,“ велат од „Војдан Чернодрински“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести