недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Војдан Стојановски и Руди Фернандез – тие се главните во АЦБ лигата за ова коло

stojanovski

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски уште на стартот од новата авантура во Шпанија покажа дека ќе биде огромно засилување за Мора Бенк Андора.

Војдан е избран за МВП на колото, откако на натпреварот против Ла Бруиса постигна 24 поени, на кои додаде и 2 скока, 2 асистенции и 1 украдена топка, со што беше најзаслужен за победата на неговиот тим.

Инаку наградата за најкорисен играч на колото ја подели со Руди Фернандез од Реал Мадрид, што го става рамо до рамо со кошаркар кој има и НБА портфолио.

Двајцата кошаркари добија признание од АЦБ лигата и со овој видео материјал, кој може да го погледнете ТУКА.

Најчитани вести