петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Војници на КФОР бегале голи низ Скопје

US KFOR soldiers block the road to their base near the small town of Leposavic

Последни вести

Двајца припадници на данскиот контингент на КФОР од Косово се уапсени рано утрово на плоштадот Македонија во Скопје.

Полицијата извести дека војниците го нарушиле јавниот ред и мир. Како што дознава Плус Инфо од полициски извори војниците биле поднапиени.

Се соблекле голи и избегале без да платат од локалот каде славеле. За да не дојде до поголем проблем тие се приведени во станица. За инцидентот е известена и нивната команда во Косово.

фото:zurnal.mk

Најчитани вести