недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Војник на АРМ расчистувал долгови со службен пиштол

g_pistol

Поврзани вести

Војник на АРМ со службениот пиштол расчистувал долгови.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера 31-годишниот Ш.И. од Ресен го репертирал службеното оружје при расправа за долгови.

Инцидентот се случил на шести овој месец  околу 23 часот кога во канцелариите на фирмата Фреш Епл, поради нерасчистено должничко-доверителски односи, војникот  извадил пиштол, го вперил кон Ж.К. и го репетирал. За среќа неговиот брат му ја тргнал раката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести