петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Војник почина додека бил на стража

g_makedonski-vojnik

Поврзани вести

Триесет и шестгодишниот војник Т.К. од Брвеница, тетовско починал додека бил на стража во воената база „Еребино“ крај Тетово.

Кога требало да ја предаде стражата, тој на колегите им се пожалил дека не му е добро, по што паднал на земја. Веднаш бил пренесен во болница, но лекарите не можеле да го спасат.

Телото е пренесено на обдукција, која ќе треба да одговори од што починал професионалниот војник, а од АРМ известија дека ќе сторат сè за да му помогнат на семејството на починатиот војник.

По наредба на Јавен обвинител бил повикан и доктор по судска медицина, од кого било утврдено дека кај професионалниот војник нема надворешни повреди и траги на насилство.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести