вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Војвотката од Кембриџ бремена со близначки?

kejt.jpg500

Последни вести

Британските портали пренесуваат дека војвотката Кејт Мидлтон е бремена со близнаци и тоа две девојчиња.

Кралската двојка Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон веќе одлучија дека доколку Кејт роди девојче ќе го крстат Дајана по прерано починатата мајка на Вилијам која загина во собраќајна несреќа.

Среќната случка се очекува на почетокот на наредната година, а кралскиот биограф тврди дека ако кралскиот пар добие близначки едното девојче ќе се вика Дајана, а другото Елизабета, по прабабата и сегашната англиска кралица. Со тоа би се задоволила и кралицата, која и не е премногу среќна што внуката ќе го носи името на поранешната снаа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести