петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Вокер е тешко остварлива желба за газдата на Монако

voker

Поврзани вести

Богатиот сопственик на францускиот прволигаш Монако, Димитри Риболовјев ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на репрезентативецот на Англија и стандарден првотимец во дресот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Каил Вокер.

Офанзивниот десен бек е проценет на 40 мил. евра, но првиот човек на францускиот прволигаш е подготвен веднаш на стартот од зимскиот преоден рок да испрати официјална понуда не поголема од 30 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести