четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Волчицата го мерка Џермејн Ленс

VOLCICATA MERKA LENS

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер на украинскиот гигант Динамо од Киев, холандскиот интернационалец, Џермејн Ленс, по завршувањето на престојниот Мундијал во Бразил, официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на италијанскиот калчолигаш Рома.

Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а најавениот трансфер ќе биде реализиран откако челниците на Рома ќе го исплатат побараното обештетување од 15 мил. евра.

Брзоногиот напаѓач ќе настапи за репрезентацијата на Холандија на престојниот Мундијал во Бразил, но челниците на италијанскиот клуб сакаат пред стартот на истиот да ги договорат сите детали околу веќе најавениот трансфер на Ленс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести