четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Волчицата најави триумф и на гостувањето во Болоња

roma triumf bologna

Поврзани вести

Денеска ќе се одигра само еден натпревар од новото 25. коло од италијанската Серија А, а обврска да забележат позитивен резултат на тешкото гостување Болоња имаат фудбалерите на Рома.

Гостинот од Рима може да остане во игра за шампионската титула само доколку ги освои планираните три бода, а предводникот на “волчицата”, Руди Гарсија пред натпреварот изјави дека неговиот тим мора да нападне и мора да го наметне својот стил на игра.

“На сите ние јасно дека Рома нема право на кикс, Рома мора да нападне. Ќе се обидеме од самиот старт да го наметнеме нашиот стил на игра, да доминираме на средината и што е можно побрзо да постигнеме погодок. Точно дека Болоња е осетно ослабена со заминувањето на Диаманти, но Болоња и понатаму има тим за почит”, изјави францускиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести