понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Волчицата се исплаши од обештетувањето на Демба Ба

Soccer - FA Cup - Third Round - Southampton v Chelsea - St Mary's

Поврзани вести

Раководните лица на италијанскиот калчо гигант Рома, пред неколку дена биле контактирани од челниците на лондонскиот премиерлигаш Челзи, се со цел да бидат информирани дека можат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на сенегалскиот интернационалец, Демба Ба.

Преговорите околу можниот трансфер на искусниот напаѓач биле прекинати во истиот момент кога станало збор за обештетувањето кое Рома треба да го плати за 28-годишниот Ба.

Челниците на римската “волчица” останале без збор кога слушнале дека треба да одвојат околѕ 15 мил. евра за напаѓачот на Челзи, кој пред една година, за дупло помала сума се пресели на „Стемфорд Бриџ”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести