четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Волци избегаа од Зоолошката градина во Битола!

Едниот волк бил застрелан во обидот за бегство, а другиот заминал во шумата над Тумбе кафе.

volci

Последни вести

Два волци побегнаа денеска од своето живеалиште во Зоолошката градина во Битола, пренесе локалната „Тера“ телевизија.

Едниот волк бил застрелан во обидот за бегство, а другиот заминал во шумата над Тумбе кафе.

Останатите два кои исто така биле сместени во живеалиштето, се префрлени во кафез.

Директорот на Зоолошката Коста Нешовски вели дека и нив не им е јасно како волците успеале да ја пробијат оградата. За случајот ја известиле битолската полиција, а нивните чувари се во состојба на готовност и ги презеле сите безбедносни мерки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести