четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Волфсбург брои 17 милиони фунти за Де Бруин

?????????????????????????????????????

Поврзани вести

Челниците на германскиот бундеслигаш Волфсбург потврдија дека се подготвени да го исплатат побараното обештетување за белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Кевин де Бриун.

Контроверзниот менаџер на „сините”, Жозе Мурињо веќе изјави дека повеќе не смета на младиот играч за врска и дека истиот може да си замине од „Стемфорд Бриџ” за време на зимскиот преоден рок.

Поранешниот фудбалер на Генк е проценет на 25 милиони фунти, но истиот ќе добие дозвола да се пресели во Германија, доколку челниците на Волфсбург го исплатат побараното обештетување од 17 милиони фунти.

Освен популарните „волци”, голем интерес за Де Бруин, демострираа и големите ривали од германската Бундес лига, Борусија од Дортмунд, Шалке и Баер од Леверкузен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести