понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Волфсбург најави атак на четвртата позиција

volfsburg najavi atak

Поврзани вести

Само четири погодоци беа постигнати на послените два натпревара од 21. коло во германската Бундес лига.

Дуелот во Берлин, помеѓу екипите на Херта и Волфсбург заврши со минимален триумф на гостинскиот тим од 2:1, а со освоените три бод, популарните „волци” ја потврдија веќе најавената констатација дека се во игра за четвртата позиција на табелата која ганатира настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони.

Минимална, но злато вредна победа од 1:0, на тешкото гостување во Аугсбург, забележаа фудбалерите на Нирнберг кои грчевито се борат за опстанок во елитното друштво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести