понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

„Волт Дизни“ ќе го купува Твитер?

„Волт Дизни“ и официјално се појави вчера како нов потенцијален купувач на Твитер, јавува „Вол Стрит Џурнал“ повикувајќи се на експерти. 

132775410

Поврзани вести

Процесот за продажба на социјалната мрежа е во самиот свој почеток, па се уште не може со сигурност да се каже дали некој ќе ја купи. Пазарната цена достигнува околу 20 милијарди долари.

Преговорите започнаа поради бавниот раст на Твитер во однос на претплатниците и заработката.

Најчитани вести