петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 1

Вонредна лидерска средба во Клубот на пратеници

sredba

Последни вести

Вонредна лидерска средба на иницијатива на амбасадорите на ЕУ и САД, Аиво Орав и Џес Бејли треба да се одржи попладнево во Клубот на пратеници.

Лидерската средба се одржува пред објавувањето на оценката за тоа дали се исполнети условите за одржување на избори на 24 април.

Најчитани вести