петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 18

Вонредна метео прогноза од УХМР

grom2

Поврзани вести

Кон крајот на денот во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, а дневната температура ќе биде во опаѓање.

Од среда условите за попладневна нестабилност ќе се намалат, известуваат од УХМР Македонија.

Најчитани вести