четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Вооружен грабеж во казиното Д-Слот

Вооружен грабеж во казиното Д-Слот

Вооружен грабеж во казиното Д-Слот

Поврзани вести

Вчера, во ГТЦ, во казиното „Д-Слот“ биле украдени 140.000 денари од дневниот промет, информира МВР.

Разбојништвото се случило вчера околу 20:00 часот од страна на непознат вооружан сторител маскиран со фантомка на главата.

Откако ги земал парите, сторителот го напуштил местото на настанот.

 

Најчитани вести