среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вооружен грабеж во Ѓорче, пукотници и застрелани

Според првичните полициски информации, разбојникот влегол во банката и со пиштол и се заканил на вработената да му ги предаде сите пари

Вооружен грабеж во Ѓорче, пукотници и застрелани

Вооружен грабеж во Ѓорче, пукотници и застрелани

Последни вести

Вооружено разбојништво на филијала на Стопанска банка се случило околу 14 часот, на улица Ѓорче Петров. Според првичните полициски информации, скопјанецот Александар М. (1972) влегол во банката маскиран и со пиштол и’ се заканил на вработената да му ги предаде сите пари.

Очевидци, пак, информираат дека кај последна автобуска станица број 8 во Влае, полициски возила го блокирале сообраќајот, а возило марка „цитроен“ е опколено со полициски ленти. Се претпоствува дека се работи за возилото со кое разбојникот ја ограбил банката. Напаѓачот во престрелка со полицијата е застрелан и е пренесен во Градската општа болница, каде што го обезбедуваат полициски службеници. Тој е вон животна опасност.

За тоа што всушност се случило од полицијата ќе информираат подоцна.

 

Најчитани вести