понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Вооружен маж држи заложници во болница во Истанбул

Вооружен маж зеде за заложници голем број лекари и дел од медицинскиот персонал во болница во Истанбул, јавуваат турските медиуми.

заложници

Поврзани вести

Весникот „Хуриет“ наведува дека се верува оти напаѓачот е пациент на психијатриското одделение во болницата Церапаша.

Полицијата е на местото на настанот и го загради просторот околу болницата.

Најчитани вести