четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 22

Вооружен напад во Тексас, има и жртви

Непознат човек пукал од огенено оружје во центарот на Остин во американската држава Тексас. Има жртви, соопшти полицијата на Твитер.

napad-texas

Последни вести

Непознат човек пукал од огенено оружје во центарот на Остин во американската држава Тексас. Има жртви, соопшти полицијата на Твитер.

Упатен е повик до жителите на градот да не се движат кон центарот. Засега не е јасно колку луѓе се застрелани. Локална телевизија повикувајќи се на Итната медицинска помош, јави дека неколку луѓе се застрелани во реонот на инцидентот.

Најчитани вести