понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Вооружени напаѓачи од скутер повредија четири лица во Шведска

Четири лица, се повредени синоќа во пукотница во шведскиот град Малме, соопшти шведската полиција.

133351085

Поврзани вести

Вооружени напаѓачи, кои биле на скутери отвориле оган кон автомобилот, кој го бркале во јужниот дел на Малме.

Полицијата нагласи дека напаѓачите со скутерот побегнале од местото на инцидентот.

Сите четири повредени лица се префрлени во болница со рани од огнено оружје, наведува полицијата и додава дека случајот го истражува како обид за убиство.

Најчитани вести