понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вооружен грабеж на бензинска пумпа во Скопје

grabezkam

Последни вести

Ограбена бензинската пумпа „Арена Петрол“ на улицата „Македонско Косовска Бригада“ во Скопје.

Две маскирани лица, од кои едниот вооружен со пиштол дошле на бензинската пумпа и извршиле разбојништво над двајца вработени одземајќи околу 75.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести