петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вооружен грабеж на бензинска пумпа во Скопје

stop-gun-crimes

Последни вести

Непознато маскирано лице, вчера на бензинската пумпа „Макпетрол“ на ул ица Македонско Косовска Бригада во Скопје, одзело 10.000 денари од вработениот во пумпата заканувајќи му се со пиштол.

Од полицијата јавуваат дека се превземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести