Македонија,Крими хроника

Вооружен крушевчанец украл 6.000 долари

Вооружен крушевчанец украл 6.000 долари

Крушевчанец со пиштол извршил разбојништво над шеесет и шестгодишниот Ш.Н.при што му одзел 6.000 австралиски долари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.