Македонија,Крими хроника

Вооружен разбојник ограбил киоск

Вооружен разбојник ограбил киоск

Вооружен грабеж во киоскот „Екстра Кофи Тобако“.

Разбојникот со закана со пиштол извршил разбојништво над вработената одземајќи околу 5.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.