вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Вооружени лица на грчки брод кај Крф

brod-patnicki500

Последни вести

Патнички брод испратил сигнали за помош во близина на брегот на грчкиот остров Крф поради присуство на вооружени лица, јави Грчката телевизија, а пренесува МИА.

Медиумот не даде повеќе детали, но наведе дека во ситуацијата најверојатно се вмешани „нелегални имигранти“.

Најчитани вести