четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Вооружени лица нападнаа хостел во луксузен кварт во Кабул

afghanistan-cars_2136_600x450

Последни вести

Група вооружени мажи вечерва нападнаа еден хостел во луксузен кварт во авганистанскиот главен град Кабул, каде често престојуваат странци, соопштија силите за безбедност.

Во нападот учествувале три или четири лица. Неколку очевидци изјавија дека слушнале истрели во околината на хостелот „Парк Палас“.

На местото на настанот пристигнале полицајци и припадници на специјалните сили.

Најчитани вести