четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Вооружен грабеж на бензинска пумпа во Скопје

Две непознати маскирани лица од кои едното вооружено со пиштол денеска во Скопје, на ул.„Антон Попов“ во населба Ченто, влегле во бензиската пумпа на „Макпетрол“ цо намера присилно да го одземат прометот.

grabez

Последни вести

Две непознати маскирани лица од кои едното вооружено со пиштол денеска  во Скопје, на ул.„Антон Попов“ во населба Ченто, влегле во  бензиската пумпа на „Макпетрол“ цо намера присилно да го одземат прометот.

Едното лице го вперило пиштолот во вработената и побарало пари, а потоа ја прашале каде се другите вработени. Другиот вработен се појавил од позади рафтот, каде што претходно стоел и им ја фрлил ташната со парите од прометот, по што лицата го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести