петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ворен Бафет: Хилари ќе победи на претседателските избори на САД во 2016 година.

Хилари ќе се кандидира, рече Бафет на конференцијата на тема „Највлијателните жени“, организирана од списанието „Форчн“ од Калифорнија. - Таа ќе ја соопшти својата кандидатура што е можно подоцна и да, Хилари ќе победи, рече легендарниот инвеститор.

Usa w. Buffet and -hillary-clinton

Последни вести

Американскиот милијардер Ворен Бафет изјави дека е подготвен да се обложи оти поранешниот државен секретар Хилари Клинтон ќе се кандидира на претседателските избори во 2016 година и дека ќе ги победи на нив, објави МИА.

– Хилари ќе се кандидира, рече Бафет на конференцијата на тема „Највлијателните жени“, организирана од списанието „Форчн“ од Калифорнија. – Таа ќе ја соопшти својата кандидатура што е можно подоцна и да, Хилари ќе победи, рече легендарниот инвеститор.

– Ќе се обложам за пари, нешто што вообичаено не го правам, додаде Бафет, смеејќи се.

Поранешната американска прва дама, која на 26 октомври ќе го прослави својот 67-ми роденден, одбива да ја каже својата намера во врска со следните избори.

Ворен Бафет е еден од најбогатите луѓе во САД и светот. Неговото богатство се проценува на околу 67 милијарди долар, наведува ТАСС.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести