четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воз излета од шини во Хрватска

hrvatska[2]

Последни вести

Патнички воз излетал од шините на пругата меѓу населените места Лабин Далматински и Каштел Стари во Хрватска.

Нема повредени патници во несреќата. Лекарска помош му била укажана само на машиновозачот и на неговиот помотник.

Локомотивата на возот најверојатно излетала од шините поради одрон од карпа на пругата.

Местото на кое се случила несреќта се наоѓа на тешко достапен терен за моторни возила, па патниците по неколкучасовно чекање со друг воз го продолжиле патот кон Сплит.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести