сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воз излета од шини во Индија, најмалку 19 повредени

voz cikako

Поврзани вести

Повеќе од 19 лица се повредени во железничка несреќа во Индија.

Инцидентот се случил во областа Рајдаг, 110 километри јужно од Мумбај, во близина на станицата Роха, кога возот излетал од шините.

Возот сообраќал од Дива, преградие на Мумбај кон Савантвади, во близина на летувалиштето Гоа.

Претставник на полицијата изјави дека спасувачите морале да ги сечат превртените вагони за да дојдат до патниците, кои биле заробени во нив.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести