вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 0

Воз излетал од пругата, нема повредени патници

Од ударот направена е материјална штета на моторната гарнитура и таа е излезена од пругите.

Воз излетал од пругата, нема повредени патници

Воз излетал од пругата, нема повредени патници

Последни вести

На дел од пругата помеѓу железничко стојалиште село Теово и железничко стојалиште село Согле, патнички воз кој сообраќал на релација од Скопје кон Битола, управуван од машиновозачот Ц.Т. наишол и удрил во одрон од камења и земја кои биле на пругата.

Од ударот направена е материјална штета на моторната гарнитура и таа е излезена од пругите. Повредени патници и возен персонал за среќа нема, соопшти МВР.

Железничката несреќа се случила синоќа во 22 часот.

Најчитани вести