четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Воз повреди тројца во Кондово

Voz_dizel_800px-645x360

Последни вести

Воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево попладнево предизвикал тешка сообраќајна несреќа.

На патниот премин преку железничкиот премин кај Кондово, возот удрил во автомобил марја „Шевролет Авео“ со скопски регистарски таблички.

Три лица кои се возеле во „Шевролетот“, се пожалиле на повреди.

Месното население кое било сведок на оваа сообраќајка, почнало да фрла камења и метални шипки кон возот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести