четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Воз прегази дванаесетгодишно девојче

policija-voz

Последни вести

Дванаесетгодишно девојче чиј идентитет не е соопштен денеска беше прегазено од воз на пругата Белград – Бар.

Според сведочењето на очевидците, девојчето се движело по пругата, па ја удрил патнички воз. Во тек е увид на Криминалистичката полиција.

Ќе биде направена обдукција, а понатамошната истрага на правосудните органи ќе ги утврди околностите по кои дошло до несреќата.

 

Најчитани вести